DZIEŃ PATRONA w naszym przedszkolu

Patronem naszego przedszkola od 2014 roku jest Janusz Korczak - lekarz, pisarz, nauczyciel, któremu zawsze bliskie było dobro dziecka. To on jako pierwszy walczył o prawa dziecka, uznając je za pełnowartościowego człowieka. Dzień Patrona, jak co roku daje nam możliwość przybliżenia dzieciom postaci Janusza Korczaka oraz praw dziecka, których był prekursorem.

W tym ważnym dniu dla całej naszej społeczności przedszkolnej w uroczystości wzięły udział następujące osoby: w imieniu pana Prezydenta Miasta Ciechanowa Krzysztofa Kosińskiego pani Adrianna Saganek- Sekretarz Miasta, pani Małgorzata Grzelak- kierownik Biblioteki Głównej, pan Bogumił Franckiewicz- przewodniczący Rady Rodziców oraz pani Bożena Wernik- dyrektor MP 10.

Po przywitaniu przez panią Dorotę Moczulak zgromadzonych gości, przedszkolaki odśpiewały hymn naszego przedszkola. Kacperek w roli króla Maciusia wprowadził całą społeczność przedszkolną w świat praw dziecka. Dzieci z grupy Żyraf przypomniały wszystkim uczestnikom uroczystości prawa dzieci oraz w postaci krótkich wierszyków przybliżyły sylwetkę Janusza Korczaka i jego działalność. Następnie wszyscy obejrzeli prezentację filmową, w której poszczególne grupy przedstawiły swoje prawa. Pani Dorotka zaprosiła przedstawicieli grup, aby wzięli udział w Mini Turnieju i zdobyli dla swojej grupy Order Króla Maciusia. Dzieci miały za zadanie zbudować wieżę, przejść z koroną na głowie, posegregować przedmioty zawiązane z zawodem lekarza i pisarza, a na koniec z kielichem pełnym wody pokonać wyznaczoną trasę. Za każde wykonane zadanie otrzymywali jeden punkt. Po zakończeniu konkurencji pani dyrektor Bożena Wernik zliczyła punkty i ogłosiła, że wszystkie grupy otrzymają Ordery, które zostały wręczone przez zaproszonych gości. W trakcie uroczystości zostały ogłoszone wyniki V edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Janusz Korczak w oczach dziecka”. Po sportowych zmaganiach przyszedł czas na skosztowanie pysznego tortu. Życzymy dzieciom i naszej społeczności, aby idee korczakowskie wskazywały drogę do dalszej pracy.