w Miejskim Przedszkolu nr 10 im. Janusza Korczaka w Ciechanowie

Miejskie Przedszkole nr 10 im. Janusza Korczaka przywiązuje szczególną wagę do poszanowania prywatności użytkowników odwiedzających stronę internetową mp10ciech.szkolnastrona.pl (dalej jako: „Strona Internetowa”). Gromadzone w dziennikach logów dane są wykorzystywane tylko i wyłącznie do celów administrowania Stroną Internetową. Nie zabiegamy o identyfikację użytkowników Strony Internetowej. Dane identyfikacyjne użytkowników Strony Internetowej nie są przekazywane jakiejkolwiek stronie trzeciej.

Gromadzenie danych

Zgodnie z przyjętą praktyką większości serwisów WWW, przechowujemy zapytania HTTP kierowane do naszego serwera. Przeglądane zasoby identyfikowane są poprzez adresy URL.  Dokładny wykaz informacji przechowywanych w plikach logów serwera WWW jest następujący:

1. publiczny adres IP komputera z którego nadeszło zapytanie (może to być bezpośrednio komputer użytkownika)
  2. nazwę stacji klienta - identyfikacja realizowana przez protokół HTTP o ile jest możliwa,
  3. nazwa użytkownika podawana w procesie autoryzacji,
  4. czas nadejścia zapytania,
  5. pierwszy wiersz żądania HTTP,
  6. kod odpowiedzi HTTP,
  7. liczbę wysłanych przez serwer bajtów,
  8. adres URL strony poprzednio odwiedzanej przez użytkownika (referer link) - w przypadku gdy przejście do strony Urzędu nastąpiło przez odnośnik,
  9. informacje o przeglądarce użytkownika,
  10. informacje o błędach, jakie nastąpiły przy realizacji transakcji HTTP.

Dane te nie są przypisywane do konkretnych osób korzystających ze Strony Internetowej. Dla zapewnienia jak najwyższej jakości Strony Internetowej, pliki z logami są przez nas okazjonalnie analizowane - w celu określenia: które podstrony odwiedzane są najczęściej, jakie przeglądarki stron WWW są stosowane, czy Strona Internetowa nie zawiera błędów itp.

Wykorzystywanie danych

Zebrane logi przechowywane są przez czas nieokreślony jako materiał pomocniczy służący do administrowania Stroną Internetową. Informacje w nich zawarte nie są ujawniane nikomu poza osobami upoważnionymi do administrowania Stroną Internetową. Na podstawie plików logów mogą być generowane statystyki stanowiące pomoc w administrowaniu. Zbiorcze podsumowania nie zawierają danych identyfikujących osoby korzystające ze Strony Internetowej.

1. dostosowania zawartości Strony Internetowej do preferencji użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze Strony Internetowej, w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie użytkownika serwisu internetowego i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb,
  2. tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób użytkownicy Strony Internetowej korzystają ze Strony Internetowej, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości,
  3. utrzymania sesji użytkownika Strony Internetowej (po zalogowaniu), dzięki której użytkownik nie musi na każdej podstronie serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła,
  4. dostarczania użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

Odnośniki do innych stron

Strona Internetowa zawiera odnośniki do innych stron WWW. Nie możemy ponosić odpowiedzialności za zasady zachowania prywatności obowiązujące na tych stronach. Niniejsza polityka prywatności dotyczy tylko Strony Internetowej.

Zmiany

W przypadku zmiany obowiązującej polityki prywatności, wprowadzone zostaną odpowiednie modyfikacje do powyższego zapisu.