I edycja konkursu „Piosenka żołnierska i patriotyczna”

31 stycznia 2020 roku w naszym przedszkolu odbyła się I edycja konkursu „Piosenka żołnierska i patriotyczna”. Celem konkursu było było upowszechnienie wśród dzieci piosenki patriotycznej oraz pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju i regionu. W wydarzeniu tym uczestniczyły dzieci  ze wszystkich grup wiekowych naszego przedszkola. Przy stole jurorskim zasiedli: Pani Anna Kowalska, należąca do 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej w Ciechanowie, podpułk. Artur Pyszczek z Centrum Rozpoznania i Wsparcia Walki Radioelektronicznej oraz Pani Bożena Wernik, dyrektor naszego przedszkola.

Dzieci biorące udział zaśpiewały następujący repertuar:

Grupa PINGWINKI: Julia Chrzanowska w duecie z Maciusiem Dramińskim piosenka „Oka”.

Grupa Żółwiki: Lenka Matuszewska i Mikołaj Witkowski „Jak to na wojence ładnie”.

Grupa KROKODYLKI:

Amelia Bralczyk  „Jak szło wojsko raz”.

Szymonek Demkowski „Serce w plecaku”.

Grupa TYGRYSKI:

Agatka Ampuła  „Jak długo w sercach naszych”.

Karolek Antosiak  „Wojenko”

Grupa  MISIAKI:

Ninka Jaskulska  „Biały krzyż”.

Wojtuś Salomon  „Przybyli ułani”

Grupa ŻYRAFY:

Alicja Sarnowska „Białe róże”

Antoś  Antczak „O mój rozmarynie”.

Po burzliwych dyskusjach, jury wyłoniło trzech laureatów:

I miejsce: Alicja Sarnowska

II miejsce: Agata Ampuła

III miejsce: Nina Jaskólska

Nagrodę publiczności zdobył Antoni Antczak

Umiejętności wokalne i interpretacja utworów dostarczyły wszystkim wielu niezapomnianych i serdecznych wzruszeń. Po każdym występie następował  ogromny aplauz od słuchającej publiczności.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za moc wrażeń i zapraszamy za rok!