Podziękowanie dla przedszkola za współpracę z Państwową Uczelnią Zawodową

Nasza placówka od kilku lat współpracuje z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Ciechanowie (obecnie Państwowa Uczelnia Zawodowa im. Ignacego Mościckiego). Studenci tej uczelni realizują tu swoje praktyki zawodowe w trakcie których nabywają wiedzę i umiejętności z zakresu edukacji przedszkolnej pod okiem doświadczonej i wykwalifikowanej kadry nauczycielskiej.  W ramach  realizacji  praktyk zawodowych, nauczyciele sprawujący rolę Opiekuna Zakładowego z naszego przedszkola, wzięli udział w Kongresie Interesariuszy organizowanym przez  uczelnię. Tematem spotkania było podsumowanie 3 letniego projektu „Program praktyk zawodowych w Państwowych Szkołach Zawodowych”.

Współpraca z uczelnią przyniosła wiele korzyści dla studentów a także nauczycieli, było to nowe doświadczenie. Studenci mogli nauczyć się współpracy z drugim człowiekiem, oraz zdobyć praktyczne umiejętności umożliwiające im przygotowanie do zawodu pedagoga. Studenci mogli w naszej placówce uczyć się kreatywności, szybkiego rozwiązywania problemów i podejmowania decyzji. Dobry kontakt między nauczycielami a studentami  wpłynął na jakość pracy młodych ludzi, a także na ich późniejsze przygotowanie do zawodu. Studenci mogli poznać dogłębnie tajniki zawodu i nabyć niezbędne umiejętności związane z pracą z dziećmi. Cieszymy się, że  potencjał naszego przedszkola i jego pracowników posłużył kształceniu kolejnych pokoleń wspaniałych nauczycieli wychowania przedszkolnego.