Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

„Każdy przedszkolak dobrze wie,

że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce, bowiem tego dnia obchodzimy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Dzień ten ma także dostarczyć dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wspaniałej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

W tym dniu na dzieci czekało wiele atrakcji i niespodzianek. Wzięły udział we wspólnych zabawach i grach integracyjnych w formie zawodów sportowych. W rywalizacji brały udział po dwie grupy przedszkolne.  I tak Żółwiki rywalizowały z Pingwinkami, Misiaki z Żyrafami, a Krokodylki z Tygrysami. Wszyscy uczestnicy musieli wykazać się zwinnością i sprawnością fizyczną, aby pokonać przeciwnika w takich konkurencjach jak: przeciąganie liny, przechodzenie pod skakanką, przerzucanie gazetowych piłek na stronę przeciwnika czy skakanie w workach. Po wykonaniu wszystkich zadań i zliczeniu punktów okazało się, że każda z grup przedszkolaków wygrała rywalizację i otrzymała pamiątkowy dyplom, a każdy przedszkolak naklejkę „Super Przedszkolak”. Zmagania wszystkich uczestników zostały nagrodzone miłą niespodzianką, a mianowicie piknikiem z pyszną kiełbaską. Wszyscy bawili się znakomicie, a uśmiech nie znikał z twarzy przedszkolaków. Z pewnością ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego dziecka.