„Zaświećmy się na niebiesko”

2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji  zorganizowaliśmy dzień niebieski w przedszkolu. W tym dniu dzieci wzięły udział w ćwiczeniach i zabawach przybliżających im postrzeganie świata i najbliższego otoczenia przez dzieci dotknięte autyzmem. Chcemy w ten prosty i przyjazny sposób uczyć naszych wychowanków zrozumienia i szacunku dla osób z autyzmem. Kontynuując nasze działania wsparłyśmy swoją obecnością rodziców i dzieci na imprezie zorganizowanej dla mieszkańców Ciechanowa, która odbyła się 7-8 kwietnia 2019r. na Placu Jana Pawła II. Swoje działania rozpoczęliśmy marszem z balonami z helem ulicą Warszawską, które później wypuściliśmy w niebo. Dzieci i rodzice mogli korzystać z różnych atrakcji przygotowanych przez organizatorów: namioty edukacyjne, loteria fantowa, skakance, popcorn i wiele innych. W naszym namiocie edukacyjnym  można było poprzez zmysł: dotyku, równowagi, wzroku poznać sposób postrzegania świata przez dzieci autystyczne i zrozumieć choć po części ich sposób bycia.