Przedszkolaki z MP 10 pomagają rówieśnikom z Zambii

Po raz kolejny nasze przedszkole włączyło się w akcję „Nasiona dla Afryki”. Dzięki naszej pomocy, w małej zambijskiej wiosce, położonej głęboko w buszu, gdzie Zgromadzenie Sióstr Boromeuszek Mikołowskich prowadzi swoją misję, powstanie ogród, w którym dzieci będą siały i pielęgnowały warzywa. Z tego, co wyrośnie w ogródku, przygotowywane będą posiłki. Nasiona w Zambii są bardzo drogie, dlatego siostry, które prowadzą tam szpital, hospicjum oraz przedszkole, zwracają się o pomoc w ich zakupie. Od kilku lat na wiosnę w przedszkolu zbieramy nasiona takich warzyw, jak: kapusta, cebula, burak, marchew, groch, fasola, ogórek, kalafior, kalarepa. Nasiona są następnie przesyłane do polskiej Misji w Zambii, gdzie wspólnie z dziećmi i rodzicami zostaną wysiane w ogrodach i w ogródkach przydomowych.

Akcję zakończyliśmy dużym sukcesem. Dzięki wsparciu naszych dzieci i rodziców udało nam się zebrać kilkadziesiąt paczek nasion, które zostały wysłane do Zambii.

Przedszkolakom i ich rodzicom dziękujemy i gratulujemy postawy!