Dzień Patrona

13 lutego obchodziliśmy Dzień Patrona Przedszkola – Janusza Korczaka. Cała uroczystość rozpoczęła się hymnem przedszkola. Następnie panie prowadzące przy pomocy prezentacji multimedialnej zapoznały dzieci z postacią Janusza Korczaka oraz przypomniały wiadomości, które dzieci zdobyły do tej pory. Temat praw dziecka dla tak małych dzieci jest dosyć trudny. Maluszki z naszej grupy mogły lepiej go zrozumieć oglądając film nagrany w naszym przedszkolu, w którym starsi koledzy obrazowo przedstawiają wybrane prawa. Kolejną część uroczystości przeprowadzono w formie zabaw. Dzieci w różnych drużynach miały zadanie ułożyć najwyższą wieżę z klocków, wybrać przedmioty związane z wykonanymi przez Janusza Korczaka zawodami, pokonać drogę do Króla Maciusia I z koroną na głowie, przenieść na tacy kubeczek z wodą. Udział w każdej z konkurencji nagradzany był gromkimi brawami, każdy dostał również pamiątkową naklejkę. Ochotnicy mogli też usiąść na tronie króla Maciusia I. Uroczystość zakończono rozkrojeniem tortu i wspólnym poczęstunkiem. Tego dnia dzieci obejrzały również wystawę prac nadesłanych na ogólnopolski konkurs plastyczny pt. „Janusz Korczak w oczach dziecka” organizowany przez nasze przedszkole.