Obchodzimy Dzień Patrona

Dzień Patrona w naszym przedszkolu to święto szczególne, które już na stałe wpisało się w kalendarz uroczystości. W tym dniu uczciliśmy pamięć Janusza Korczaka, wybitnego pisarza, lekarza, ale przede wszystkim człowieka walczącego o prawa dzieci. To jego życie poświęcone dzieciom i ich ideałom sprawiło, że został patronem naszego przedszkola. Jego myśl pedagogiczna wyznacza model pracy wychowawczej    w naszej placówce, którego fundamentem jest podmiotowość każdego dziecka.

W tym bardzo ważnym dniu nie tylko dla dzieci, ale też i dla całej naszej społeczności przedszkolnej zorganizowaliśmy wspólne zabawy. Cała uroczystość rozpoczęła się hymnem przedszkola. Następnie przedszkolaki obejrzały film, w którym dzieci przedstawiły swoje prawa, a także wszyscy razem obejrzeli prezentację multimedialną o życiu i działalności Janusza Korczaka. Kolejną część uroczystości przeprowadzono w formie zabaw. Dzieci miały za zadanie zbudować wieżę, przejść z koroną na głowie, posegregować przedmioty zawiązane z zawodem lekarza i pisarza, a na koniec z kielichem pełnym wody pokonać wyznaczoną trasę. Dzieci za każde dobrze wykonanie zadanie otrzymały pamiątkową naklejkę        i brawa. Ochotnicy mogli też usiąść na tronie i zrobić sobie zdjęcie w szatach króla Maciusia I.

Po sportowych zmaganiach przyszedł czas na pyszny tort. Życzymy dzieciom i całej naszej społeczności, aby idee korczakowskie wskazywały drogę do dalszej pracy.