Marchewkowe wyzwanie – Marchewka Maja

Kolejnym wyzwaniem dla „Żółwików” było poznanie zalet i walorów marchewki. Dzieci mogły się dowiedzieć wiele ciekawych rzeczy: jak bardzo jest zdrowa, że zawiera wiele cennych witamin i składników odżywczych, oraz korzystnie wpływa na skórę, włosy oraz wzrok. Były zabawy ruchowe ze śpiewem, zagadki i tańce integracyjne przy muzyce. W tym dniu dzieci spożywały marchewkę w różnej postaci: chrupały marchewkę na surowo, piły sok marchewkowy oraz zjadły na drugie śniadanie własnoręcznie wykonaną surówkę. Dzięki takim działaniom prowadzonym już od najmłodszych lat, rozbudzamy u dzieci zainteresowanie własnym zdrowiem, potrzebę prawidłowego odżywiania się i rozróżniania produktów warunkujących zdrowie.