Dzień Kolorowej Skarpetki– czyli Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

21 marca świętujemy Światowy Dzień Zespołu Downa. Kolorowym symbolem tego dnia jest założenie skarpetek „nie do pary”  - to symbol zespołu Downa – symbol niedopasowanych chromosomów. Tego dnia w przedszkolu odbył się “I Bieg Kolorowej Skarpetki”, w którym wzięły udział wszystkie przedszkolaki dając wyraz radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa.

Dzieci  szukały podobieństw i różnic w wyglądzie swoim i dzieci chorych na Zespół Downa. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że tak jak wszystkie dzieci uwielbiają się śmiać, bawić ,mieć przyjaciół wokół siebie. Skoro był to dzień kolorowej skarpetki nie mogło zabraknąć zabaw ze skarpetką w roli głównej. Na koniec wykonaliśmy pracę plastyczną pt. “Kolorowe skarpetki nie do pary” .