Spotkanie ze studentkami pielęgniarstwa

Dziś tj. 05.03.24r. odwiedziły nas panie studentki pielęgniarstwa z Państwowej Akademii Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie. Celem tego spotkania było zapoznanie dzieci z zawodem pielęgniarki, ale również nauka podstawowych zasad zachowania w różnych sytuacjach, w których zagrożone jest czyjeś życie lub zdrowie, jak postąpić, gdy ktoś zasłabnie czy ulegnie wypadkowi, jak można udzielić pomocy, jak wezwać pomoc.  Panie zaprezentowały dzieciom przedmioty niezbędne do wykonywania tego zawodu i wyjaśniły do czego służą. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć strzykawki, bandaże, ciśnieniomierz, pulsoksymetr i stetoskop. Dzieci mogły posłuchać bicia serca, zabandażować nogę lub rękę swojego kolegi. Pokonały lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogaciły i utrwaliły wiadomości na temat sposobów dbania o swoje zdrowie.