„Tydzień z Januszem Korczakiem”

Sylwetkę swojego patrona, a także jego działalność, przedszkolaki poznawały podczas Tygodnia Korczakowskiego, który co roku przygotowuje dzieci i nauczycieli do święta patrona przedszkola. Dzieci układały puzzle wyjaśniające kim był Janusz Korczak, brały udział w konkursie plastycznym, rysując portret patrona. Poznały bohatera książki Janusza Korczaka - Króla Maciusia I. Wykonały pracę plastyczną przedstawiającą bohaterem książki.  Dowiedziały się również, że Janusz Korczak ustanowił prawa dla dzieci. Maluchy zapoznały się z „Prawem do miłości” -  odgrywały scenki dramowe. Pamiętając o Dniu Patrona przedszkolaki odśpiewały hymn przedszkola i złożyły kwiaty pod pamiątkową tablicą Janusza Korczaka.