Brokułowe wyzwanie - poznajemy Brokuła Borysa

W ramach realizacji zagadnień z projektu “Witaminki” kolejnym warzywem, które poznaliśmy był Brokuł Borys. Tego dnia królował w sali kolor zielony. Dzieci poznały historię Brokuła Borysa, jego wartości odżywcze. Dowiedzieliśmy się co można zrobić z tego warzywa. Poznaliśmy “zielonych kolegów” brokuła - warzywa, które rozpoznawaliśmy, dzieliliśmy ich nazwy na sylaby. Wspólnie stworzyliśmy ochronną tarczę, która chroni wszystkie dzieci przed złymi wirusami. Do melodii piosenki o bohaterze dnia wykonaliśmy wspólny taniec. Na koniec zajęć każdy samodzielnie wykonał  pracę plastyczną - Brokuł Borys. Na obiad skosztowaliśmy pysznej zupy brokułowej. Wszystkie “Żółwiki” doskonale wiedzą, że należy jeść warzywa, bo dają siłę i energię.