Pasowanie na przedszkolaka

Pasowanie na przedszkolaka to uroczystość, która na stałe zagościła w kalendarzu imprez przedszkolnych, zawsze wzrusza rodziców i cieszy dzieci.

W grupie “Żółwiki” pasowanie na przedszkolaka odbyło się 23 listopada. Celem uroczystości było przyjęcie do grona przedszkolaków dzieci trzyletnich, które po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola we wrześniu. Dzieci  w obecności pani Dyrektor,  rodziców i ich wychowawczyń swoim występem udowodniły, że są już prawdziwymi przedszkolakami, ponieważ potrafią wykonać wiele zadań: powiedzieć wiersz, zaśpiewać piosenkę, zatańczyć .

Był to również ich pierwszy publiczny występ przed licznie zgromadzoną publicznością, z którym trzylatki poradziły sobie bardzo dobrze. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie dzieci, które “przyrzekały”, że będą wywiązywać się ze swoich obowiązków prawdziwego przedszkolaka. Otóż: będą zawsze grzeczne, ze smakiem będą zjadały wszystkie posiłki w przedszkolu, będą miłe i koleżeńskie wobec rówieśników i godnie będą reprezentowały swoje przedszkole. Po złożeniu przyrzeczenia przez dzieci nadszedł czas na „ceremonię” pasowania. Pani Dyrektor przez dotknięcie ramienia dziecka ogromnym lizakiem i wypowiedzenie  słów: ,,Pasuję Cię na przedszkolaka” pasowała wszystkie dzieci. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom oraz słodycze. Potem był czas na zdjęcia i poczęstunek.

Przedszkolaki!

Życzymy Wam dużo radości i szczęścia nie tylko w dniu dzisiejszym,

ale przez cały czas, kiedy będziecie przedszkolakami,

bo jest to najbardziej radosny

i beztroski okres w życiu każdego człowieka.