Znamy prawa dziecka

20 listopada to bardzo ważny dzień – tego dnia przypada rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Przedszkolaki z grupy Pingwinki, w tym dniu ubrały niebieskie koszulki. Kolor ten to symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. Tego dnia zostały  przeprowadzone  zajęcia, mające na celu zapoznać dzieci z ich najważniejszymi prawami.  W tym celu została wyświetlona prezentacja, pt. „Prawa dziecka - Twoje prawa”. Pingwinki w oparciu o poznane  treści stworzyły plakat, który zawisł przy drzwiach naszej sali. Jego zadaniem jest uświadomienie zarówno dorosłym jak i dzieciom o konieczności poszanowania praw innych.