11 listopada- Narodowe Święto Niepodległości

"Jest takie miejsce na mapie świata- Polska!
To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce! "

10 listopada świętowaliśmy Narodowe Święto Niepodległości. To wyjątkowy czas dla każdej Polki i Polaka. Przez cały tydzień dzieci z “Żółwików” poznawały symbole narodowe: godło, flagę, hymn. Zapoznały się z postacią Marszałka Józefa Piłsudskiego. Wykonaliśmy flagi Polski oraz patriotyczne serduszka. Wiemy, że nasze symbole narodowe traktujemy z szacunkiem i godnością. W piątek odbył się “I Bieg Niepodległości”, w którym wzięły udział wszystkie dzieci z każdej grupy przedszkolnej. Z flagami i różnymi emblematami w kolorach biało - czerwonych dobiegliśmy do mety, ą następnie zaśpiewaliśmy hymn Polski. Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu rozwijanie wśród wychowanków przedszkola poczucia przynależności narodowej, jak i pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją patriotyzmu.