Urodziny Marchewki

W grupie “Żółwików” obchodziliśmy urodziny Marchewki. Tego dnia w naszej sali królował kolor pomarańczowy. Dzieci wysłuchały listu od Królika Szarusia, a następnie wykonały zadania w nim zamieszczone. Poszukiwania ukrytych marchewek w sali, rozpoznawanie marchewki wśród innych warzyw i to z zawiązanymi oczami nie stanowiło trudności dla dzieci. Zebraliśmy zabawki, które miały kolor pomarańczowy, dopasowaliśmy kształty marchewek do królików, układaliśmy marchewki od największej do najmniejszej. Najwspanialszy był taniec z Marchewką do piosenki “Ewka Marchewka”. Tego dnia dzieci degustowały sok marchewkowy, a na koniec wykonały wspólną pracę plastyczną, której bohaterką była oczywiście marchewka. Każde dziecko otrzymało do domu symbol marchewki, aby przypominał o jej częstym spożywaniu pod różnymi postaciami.