"Narodowe Czytanie 2023"

Nasze przedszkole miało okazję wziąć udział w akcji "Narodowe Czytanie 2023". Jest to polska akcja społeczna pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej, propagująca znajomość literatury narodowej. Wybrany fragment "Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej został zainscenizowany dzieciom z grupy "Żyraf" i "Tygrysków" przez pana Szymona Ostromeckiego animatora kultury i kierownika COEK STUDIO oraz nauczycielki naszego przedszkola.  Dzieci z uwagą i wielkim zainteresowaniem wysłuchały fragmentu dzieła, tym bardziej, że przedstawione zostało w krótkiej formie teatralnej, z dobranymi kostiumami oraz rekwizytami. Po wysłuchaniu fragmentu powieści dzieci odpowiadały także na pytania do wysłuchanego tekstu oraz rysowały wybraną przez siebie postać. Było to ciekawe wyzwanie zarówno dla dzieci, jak i dla cioć z przedszkola.