Dni adaptacyjne

Dni adaptacyjne w grupie „Żółwików” odbyły się w miłej i wesołej atmosferze. Trzy dni zorganizowane zostały dla dzieci, które pierwszy raz rozpoczynają przygodę z przedszkolem. Wszystkie „maluszki” przywitał Żółwik Tuptuś, który będzie towarzyszył im przez cały rok. Spotkania z dziećmi i ich rodzicami stały się okazją do poznania swoich pań, sali, nowych kolegów i koleżanek. Maluszki brały udział we wspólnych zabawach integracyjnych, wykonały pracę plastyczną, miały okazję do wykazania się swoją samodzielnością podczas jedzenia. Dzieci podjęły również pierwszą próbę leżakowania. Był też czas na swobodną zabawę w kącikach zainteresowań. Podczas spotkań rodzice otrzymali wskazówki, jak pomoc dziecku w adaptacji. Po uczestniczeniu w zajęciach i wspólnych zabawach mamy nadzieję, że dzieci będą czuły się bezpieczniej i odważnie stawią czoło nowej przygodzie.