Turniej wiedzy "Znam moje miasto Ciechanów i mój kraj- Polskę"

W naszym przedszkolu dziś (19.04.23r.) zrobiło się gwarnie i radośnie, a to za sprawą odbywającego się w naszej placówce turnieju wiedzy, w którym wzięły udział trzyosobowe drużyny z ciechanowskich przedszkoli i szkół. Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy o naszym mieście Ciechanowie oraz o naszym kraju. Uczestnicy konkursu mogli wykazać się nie tylko wiedzą o naszym mieście, ale również o naszym kraju. Przygotowane przez organizatorki zadania uczestnicy wykonywali indywidualnie lub drużynowo. Trzeba było między innymi odnaleźć herb Ciechanowa wśród innych, odpowiedzieć na pytania dotyczące naszego miasta, rozpoznać charakterystyczne budowle i obiekty, a także dopasować symbole, zabytki do nazwy miasta mieszczącego się w Polsce. Nowością w tym roku była prezentacja sloganu reklamowego w postaci wierszyka, przysłowia czy piosenki promujących nasze miasto. Za każde prawidłowo rozwiązane zadanie drużyna otrzymywała 1 punkt w postaci pieczęci.  Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwało jury w składzie: pan Adam Krzemiński- dyrektor Centrum Usług Wspólnych oraz prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Ciechanowskiej, pan Bernard Grzankowski- wiceprezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Ciechanowskiej, pan Szymon Ostromecki- Komendant Hufca ZHP W Ciechanowie, animator kultury Ciechanowskiego Ośrodka Edukacji Kulturalnej „Studio” oraz pani Bożena Wernik- dyrektor przedszkola.

Po zakończeniu wszystkich konkurencji organizatorki konkursu pod czujnym okiem jury zliczyły zdobytą liczbę pieczęci przez wszystkie drużyny. Okazało się, że każdy zespół uzyskał taką samą ilość punktów, a tym samym wszyscy zdobyli ex aequo pierwsze miejsce! Turniej zakończył się wręczeniem dyplomów i nagród rzeczowych, które zostały ufundowane przez nasze Przedszkole oraz dostarczone przez panią Agnieszkę Magalską- Banach kustosz Zamku Książąt Mazowieckich oraz pamiątkowym zdjęciem wszystkich uczestników.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy talentu i wiedzy na temat naszego miasta Ciechanowa i Polski. Na kolejną edycję turnieju zapraszamy za rok.