Obchody Dnia Patrona

14 lutego 2014 roku podczas obchodów jubileuszu 25- lecia przedszkola nasza placówka otrzymała imię Janusza Korczaka. Od tego dnia kierunek naszej pracy i wszystkich podejmowanych działań wyznaczają idee głoszone przez pioniera dziecięcych praw. Dzień Patrona jest doskonałą okazją do przybliżenia dzieciom, rodzicom i pracownikom przedszkola jego postaci i dorobku twórczego.

W tym wyjątkowym dniu dla naszej społeczności przedszkolnej towarzyszyli nam zaproszeni goście: pan Adam Krzemiński- dyrektor Centrum Usług Wspólnych oraz prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Ciechanowskiej, pan Bernard Grzankowski- v-ce prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Ciechanowskiej, pani Justyna Piskorz- Bieńkowska- dyrektor Miejskiego Żłobka, pani Małgorzata Grzelak- przyjaciel przedszkola oraz pani Bożena Wernik- dyrektor MP 10.

Po przywitaniu przez panią dyrektor  gości wszyscy zgromadzeni odśpiewali hymn naszego przedszkola, po czym została wyświetlona prezentacja o życiu i twórczości naszego patrona. Przedszkolaki z grupy „Żyraf” i „Tygryski” przypomniały wszystkim w krótkich wierszach prawa dzieci oraz jego sylwetkę i działalność, którą podejmował w obranie dzieci. Następnie przedstawiciele z każdej  grupy wzięli udział w Mini Turnieju o Order Króla Maciusia I. Zadaniem uczestników było m.in. zbudować wieżę, dopasować przedmioty do zawodu lekarza, nauczyciela i pisarza, które wykonywał Korczak, pokonać „krętą drogę” z koroną na głowie itp. Po każdej dobrze wykonanej konkurencji drużyna zdobywała punkt. Po ich zliczeniu przez Króla Maciusia okazało się, że każda drużyna otrzymała taką samą ilość punktów, tym samym zdobywając Order dla swojej grupy.

W trakcie uroczystości zostały również ogłoszone wyniki VIII ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Janusz Korczak w oczach dziecka”.

Na zakończenie uroczystości delegacja składająca się z dzieci, gości i przedstawicieli MP 10 złożyła kwiaty pod tablicą upamiętniającą postać Janusza Korczaka. Dzień Patrona zakończył się wspólną zabawą i skosztowaniem tortu z tej okazji.