Mikołajkowa niespodzianka- bajka Kot w butach" w wykonaniu rodziców

W  dniu Mikołajek nasze przedszkolaki  zamieniły się w pomocników Mikołaja i przyszły do przedszkola ubrane na czerwono i w czerwonych czapeczkach.

Z okazji Mikołajek rodzice i pracownicy przedszkola przygotowały swoim pociechom miłą i niezapomnianą niespodziankę i wystawili przedstawienie teatralne pt. „Kot w butach” w ramach projektu „Rodzice- Dzieciom”. Myślą przewodnią spektaklu była przyjaźń, która jest cenniejsza niż wszystkie bogactwa i skarby oraz wiara w marzenia. I jak w bajkach zwykle bywa biedny staje się bogatym, uczciwość zostaje wynagrodzona, a dobro zwycięża nad złem.
            Dla dzieci to zawsze wielka niespodzianka, bowiem mają one okazję zobaczyć swoich rodziców w zupełnie nowej roli – roli aktorów. Każdy rodzic starannie przygotował się do swojej roli. Doskonale przygotowane kostiumy idealnie odzwierciedliły klimat przedstawionej bajki, a piękna scenografia, muzyka i wspaniała gra aktorska bardzo spodobała się dzieciom, które jak za dotknięciem  magicznej różdżki przeniosły się w  świat  bajki. Było to niezwykle kolorowe, żywiołowe i rozśpiewane widowisko teatralne. Przedszkolaki na zakończenie przedstawienia  nagrodziły aktorów gromkimi brawami.

W rolach głównych wystąpili:
- Kot w butach- Szymon Ostromecki

- Janek- Patrycja Brzezińska

- Młynarz- Anna Poroszewska

- Młynarzowa- Katarzyna Dobrzyńska

- Król- Natalia Głaszczka

- Królowa- Monika Jaskulska

- Stangret- Ewa Pyza

- Dama I- Dagmara Ostromecka

- Dama II- Magdalena Modzelewska

- Sługa- Aleksandra Dołęgowska

- Zajączki- Elżbieta Wagner, Iwona Lubińska

- Oprawa muzyczna i scenografia- Jolanta Zajkowska

- Dekoracje- Karolina Sosnowska, Krystyna Czaplicka- Kutryb

- Reżyseria- Bożena Wernik

Kochani Rodzice!!!

Dziękujemy Wam za duże zaangażowanie w przygotowanie przedstawienia,

za poświęcony swój wolny czas,

oraz za efekt końcowy w postaci profesjonalnego przedstawienia.

Mamy nadzieję, że udział w przedstawieniu

był dla Państwa niezapomnianą przygodą dla Was i dla Waszych pociech.

Po przedstawieniu odwiedził nas bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko MIKOŁAJ, który dzwoniąc dzwoneczkami oznajmił wszem i wobec, że jest już w przedszkolu. Św. Mikołaj został gorąco zaproszony przez dzieci do zabawy, tańca i śpiewu. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz prezenty. Dzieci z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne!