Turniej wiedzy "Znam swoje miasto- Ciechanów"

W naszym przedszkolu odbył się  po raz kolejny turniej wiedzy. Wzięły w nim udział trzyosobowe drużyny z naszej placówki: „Misiaki”, „Tygryski” i „Żyrafy”. Przedszkolaki w trakcie konkursu mogły wykazać się wiedzą o naszym mieście i o jego charakterystycznych budowlach, znaleźć herb naszego miasta wśród innych  lub  ułożyć puzzle z wizerunkiem św. Piotra. W tym roku formuła konkursu została rozszerzona o zadania dotyczące Polski. Dzieci miały za zadanie rozpoznać budowlę, której nie ma w Ciechanowie, dopasować nazwę miasta do jego charakterystycznych obiektów, a także złożyć puzzle z godłem Polski. Za każde prawidłowo rozwiązane zadanie zawodnicy otrzymywali 1 punkt.  Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwało jury w składzie:

pani Małgorzata Grzelak- kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej

oraz pani Bożena Wernik- dyrektor przedszkola.

Po zakończeniu wszystkich zadań organizatorki konkursu pani Dorota Moczulak i Małgorzata Urbańska pod czujnym okiem jury policzyły punkty zdobyte przez wszystkie drużyny. Okazało się, że każda grupa biorąca udział w turnieju uzyskała taką samą ilość punktów, więc tym samym wszyscy zdobyli ex aequo pierwsze miejsce! Gratulujemy! Turniej zakończył się wręczeniem dyplomów i nagród rzeczowych, które zostały ufundowane przez pana Kazimierza Dobrzynieckiego oraz nasze przedszkole. Dodatkowo dzieci otrzymały na pamiątkę od pani Małgorzaty Grzelak zdjęcie zamku Książąt Mazowieckich. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.