Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w przedszkolu

Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu rozpoczęliśmy już w piątek 1 kwietnia. Po raz kolejny ten wyjątkowy dzień obchodziliśmy w naszym przedszkolu. Na znak solidarności, jedności, akceptacji i zrozumienia, przedszkolaki  założyły ubrania w kolorze niebieskim – kolorze nadziei. Celem Światowego Dnia Świadomości Autyzmu jest podnoszenie wiedzy na temat zaburzenia uznanego przez ONZ za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata. Przedszkolaki ze wszystkich grup wzięły udział w zajęciach, podczas których poznawały świat wszystkimi zmysłami. Nie było to łatwe zadanie, ale dzieci doskonale sobie poradziły. Chcemy w ten prosty i przyjazny sposób uczyć naszych wychowanków zrozumienia i szacunku dla osób z autyzmem. Ponadto każda grupa wykonała niebieski plakat na znak solidarności. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.