Zdjęcia o Niepodległości Polski

11 listopada to najważniejsze święto narodowe w Polsce. W tym dniu obchodzimy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. W tym roku obchodziliśmy 100 rocznicę, dzieciaki przez cały tydzień pogłębiały wiedzę na ten temat.

Dzieci otrzymały tajemniczą  przesyłkę od żołnierza WP z różnymi rozkazami. Każdego dnia musiały  wykonać zadanie. Codziennie rano w ranku przeprowadzały musztrę wojskową, poznały legendę powstania państwa polskiego,  symbole narodowe, poznały elementy historii związanej z odzyskaniem niepodległości, a także  postać marszałka Józefa Piłsudskiego. Śpiewały hymn narodowy oraz poznały pieśni patriotyczne. Pomogło to w kształtowaniu tożsamości narodowej i współuczestnictwa w pielęgnowaniu tradycji.