Mikołajki- bajka "Czerwony Kapturek"

Mikołajki to dzień, na który dzieci z niecierpliwością czekają. Ten magiczny dzień sprawiły w tym roku dużo radości i szczęścia naszym przedszkolakom. A to z powodu oryginalnej niespodzianki, którą przygotowali rodzice dla swoich pociech. Było to przedstawienie teatralne pt. „Czerwony Kapturek” w ramach realizowanego w przedszkolu projektu „Rodzice- Dzieciom”. Dzieci były mile zaskoczone udziałem swoich rodziców w przedstawieniu, które było przygotowane bardzo profesjonalnie. Kostiumy, scenografia, a zwłaszcza gra aktorska wzbudziły duży podziw wśród najmłodszej publiczności. Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem i zaciekawieniem oglądały spektakl i było widać, że są bardzo dumne ze swoich rodziców. Wszystkim rodzicom- aktorom biorącym udział w przedstawieniu serdecznie dziękujemy, za poświęcony czas i za zaangażowanie w wystawienie bajki.

W rolach głównych wystąpili:

Czerwony Kapturek- Kinga Kur,

Wilk- Patrycja Brzezińska,

Gajowy- Michał Korybski,

Mama- Aleksandra Dołęgowska,

Babcia- Anna Milewska,

Lis- Martyna Kaciubska,

Drzewo- Marta Jastrzębowska,

Zajączek- Katarzyna Smoługa,

Sowa- Ewelina Gortat,

Wiewiórka- Anna Kokosińska,

Po przedstawieniu na dzieci czekała kolejna niespodzianka. W przedszkolu pojawił się Mikołaj. Kiedy na korytarzu rozległ się dźwięk dzwoneczka, przedszkolaki od razu zaczęły podskakiwać i piszczeć z radości. Św. Mikołaj został gorąco powitany w każdej grupie. Dzieciaki przygotowały dla długo oczekiwanego gościa wierszyki i piosenki, które zaprezentowały. Na miło spędzony czas złożyły się wspólne zdjęcia oraz prezenty wręczone każdemu dziecku przez Mikołaja. Szkoda, że ten dzień tak szybko minął, ale mamy nadzieję, że na długo pozostanie w pamięci rodziców i przedszkolaków.