Obrady Optymistycznego Sejmu

Jednym z założeń programu „Optymistyczne Przedszkole” jest zorganizowanie debaty sejmowej, która odbyła się w naszym przedszkolu pod hasłem „Jestem Europejczykiem”. W rolę posłów i posłanek wcieliły się dzieci z grup „Tygrysków” i „Żyraf”. Po uroczystym odśpiewaniu hymnu przedszkola, Marszałek Sejmu- Ada trzykrotnym uderzeniem laski marszałkowskiej otworzyła obrady sejmu. Uroczystości towarzyszyła atmosfera powagi, podczas której dzieci- posłowie debatowały na temat „Co wiemy o Unii Europejskiej?”. Przedszkolaki wraz z nauczycielkami przedstawiły „Bajkę o Unii Europejskiej”, w trakcie której zostały zaprezentowane flagi i charakterystyczne stroje dla danego kraju- członka Unii Europejskiej.

W obradach sejmu uczestniczyli zaproszeni goście: pani Natalia Januszkiewicz- wizytator Kuratorium Oświaty Delegatura w Ciechanowie, pani Anna Lange- dyrektor Niepublicznego Przedszkola „Motylkowa Akademia” w Warszawie, pani Milena Hermanowska- nauczycielka z przedszkola „Motylkowa Akademia”, pani Małgorzata Grzelak- kierownik Biblioteki Publicznej, pan Bogumił Franckiewicz- przewodniczący Rady Rodziców przy MP 10, pani Wioletta Zawadzka- zastępca przewodniczącego Rady Rodziców przy MP 10, pani Bożena Wernik- dyrektor naszego przedszkola.

Projekt ustawy „Jesteśmy Europejczykami” został spisany, odczytany, a następnie przegłosowany jednogłośnie przez społeczność przedszkolną. Wicemarszałkowie przekazali na ręce gości treść ustawy, którą obiecali przestrzegać.

W dniu dzisiejszym również odbyła się inauguracja międzynarodowego programu „Happy Kindergarten”. Amelka i Wiktoria wyrecytowały wiersz, który wprowadził nas w jego założenia. Następnie pani dyrektor  Bożena Wernik w kilku słowach przedstawiła cele i zadania nowego programu oraz odsłoniła jego logo, które będzie nam towarzyszyło w trakcie realizacji. Następnie pani dyrektor wręczyła wszystkim nauczycielkom dyplomy Ambasadora Happy Kindergarten, potwierdzające udział w promocji programu na arenie polskiej i międzynarodowej. Na zakończenie uroczystości wszyscy wzięli udział we wspólnej zabawie.