„Sport for Kids”- aktywna niedziela dla całej rodziny

W niedzielę 26 września na terenie Parku Jeziorko odbył się „Sport for Kids”. Była to impreza sportowo-rekreacyjna  przeznaczona dla dzieci od 1 roku do 13 lat. Zawody dla dzieci zorganizowano we współpracy naszego przedszkola ze Stowarzyszeniem Mazovia ProActiv, Black Wolves Ciechanów oraz Urzędem Miasta Ciechanów.

W imprezie brało udział blisko 150 uczestników, a każdy z nich otrzymał numer startowy i pakiet, w którym można było znaleźć upominki od naszych sponsorów. Celem zawodów była przede wszystkim promocja aktywności ruchowej z zespołową rywalizacją sportową w tle. Dzieci mogły wziąć udział w czerech konkurencjach takich jak: jazda na rolkach, bieg, gra terenowa czy tor przeszkód na placu zabaw. Nad sędziowaniem i prawidłowym przebiegiem imprezy czuwali wolontariusze ze stowarzyszenia i nasze nauczycielki.

Na uczestników imprezy oprócz zmagań sportowych, czekało mnóstwo dodatkowych atrakcji: animacje, skakance, dmuchańce, malowanie twarzy, kącik plastyczny, małe konkurencje sportowe, a także obejrzenie wozu strażackiego.

Dla wszystkich dzieci ufundowano okolicznościowe medale oraz pamiątkowe dyplomy. Ponadto dzieci, które osiągnęły najlepsze wyniki w zawodach, czyli w rolkach i biegach zostały uhonorowane nagrodami i pamiątkowymi ststuetkami. Dla dorosłych biorących udział w tym przedsięwzięciu największą nagrodą był uśmiech dzieci i dobra zabawa, co widać na załączonych fotografiach.

Rodzice i dzieci mogli również wesprzeć zbiórkę charytatywną dla Mii Majchrzak- dziewczynki zmagającej się z chorobą kręgosłupa oraz wziąć udział w kiermaszu ciast, gdzie dochód będzie przeznaczony na jej leczenie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim firmom i osobom prywatnym, które ufundowały nagrody i upominki dla naszych zawodników.

Patroni medialni:

KRDP