Dzień Przedszkolaka u Tygrysków

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce, bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

Tego dnia, dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach. Przedszkolaki skakały w workach, chodziły z jajkiem na łyżce pokonując slalom, uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej, tańczyły przy znanych im piosenkach. Natomiast po południu dalszy ciąg zabaw był na świeżym powietrzu. Dzieci pokonały tor przeszkód narysowany na chodniku, skakały na piłkach, rzucały do celu oraz przeciągały linę. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Na zakończenie zmagań dzieci otrzymały dyplomy i „kuferek dobra", w którym znalazły się zdrowe przekąski.