"Moralność pani Dulskiej"

Nasze przedszkole zaangażowało się w udział w akcji "Narodowe Czytanie 2021" poprzez adaptację wskazanego przez organizatorów dzieła dostosowanego do możliwości percepcyjnych dzieci w wieku przedszkolnym. Jest to polska akcja społeczna pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej, propagująca znajomość literatury narodowej. Fragmenty polskich książek są odczytywane publicznie, również w środkach masowego przekazu. Wybrany fragment "Moralności..." został przeczytany dzieciom przez Pana Krzysztofa Leszczyńskiego Przewodniczącego Rady Miasta Ciechanów oraz nauczycielki z naszego przedszkola. Aby ułatwić przedszkolakom zrozumienie lektury, czytaniu towarzyszyła inscenizacja ruchowa. Było to trudne wyzwanie, jednak warto było je podjąć, wszak wszystko zaczyna się w przedszkolu - rozwijanie zainteresowań czytelniczych również...