Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka

„Babciu, dziadku nie mam nic takiego, chyba dam buziaka i to nie jednego ….” te słowa można było usłyszeć podczas uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

13 stycznia 2020r. przedszkolaki wystąpiły w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki w Koncercie Życzeń dla swoich dziadków.

Dzień Babci i Dziadka to jeden z najpiękniejszych dni w roku. W tych dniach babcie i dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości. Wtedy to całym sercem wyśpiewują przedszkolaki w podziękowaniu za ich miłość, troskę i poświęcony im czas.

Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Na pamiątkę tego ważnego dnia nasi dziadkowie otrzymali słodką niespodziankę w kształcie serduszka. Wszystkich zgromadzonych gości przywitała pani dyrektor Bożena Wernik, a następnie Pani Dorota Moczulak zaprosiła naszych seniorów do wysłuchania i obejrzenia koncertu życzeń w wykonaniu naszych przedszkolaków. Dzieci z grupy "Żółwiki" zaprezentowały taniec do piosenki „Feliz Navidad”, a przedszkolaki z grupy "Krokodylki" wesoło zaśpiewały piosenkę "Dzień Babci i Dziadka". Widownię porwała „Polka Warszawska” w wykonaniu „Tygrysków”, a gromkie brawa rozległy się po zaśpiewaniu przez „Misiaki” piosenki pt. „Dzisiaj mamy wielkie święto” na melodię „Przez twe oczy zielone”. Natomiast "Żyrafy" zaprezentowały taniec „Aniołów i Diabełków”, a dzieci z grupy "Pingwinki" wykonały układ choreograficzny do muzyki z filmu „Grease”. Na zakończenie koncertu dzieci wspólnie razem wyrecytowały wiersz i osobiście złożyły życzenia swoim babciom i dziadkom.

Podczas występu widoczne było ogromne zaangażowanie wszystkich dzieci.

Seniorzy ze wzruszeniem i radością oglądali występy swoich wnucząt nagradzając ich brawami i okrzykami. Niespodzianką dla dziadków była wystawiona przez rodziców bajka pt. „Brzydkie Kaczątko”.

To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.