Bajka "Brzydkie Kaczątko"

To już tradycja – mikołajkowy prezent od rodziców dla dzieci. Rodzice przygotowali już po raz kolejny dla dzieci niezwykłą niespodziankę w postaci przedstawienia pt. „Brzydkie Kaczątko” w ramach projektu „Rodzice- Dzieciom”.   Przedstawienie było przygotowane profesjonalnie, aktorzy pięknie przebrani z uśmiechami na twarzach wprowadzili wszystkich gości w bajkowy klimat. Rodzice poprzez przedstawienie losów tytułowego Brzydkiego Kaczątka, które różniło się od reszty rodzeństwa, dlatego było wyśmiewane i gorzej traktowane, chcieli pokazać dzieciom, że jest bajka, która uczy prawdy, tolerancji, akceptacji samego siebie. W przedszkolu uczymy dzieci, że kochamy nie tylko pięknych i bogatych, ale przede wszystkim tych, którzy mają dobre serca i spełniają dobre uczynki.

Gra aktorska rodziców wzbudziła wśród publiczności duży podziw, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami i okrzykami. Dzieci i pracownicy przedszkola z zaciekawieniem oglądały przedstawienie, a na ich twarzach malowało się zaskoczenie, gdy wśród postaci rozpoznali swoich bliskich. Dzieci były dumne, że mają takich wspaniałych rodziców. Przedstawienie było wielkim sukcesem.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i wysiłek włożony w przygotowanie przedstawienia, a także za przygotowanie strojów i udział w próbach. Podziękowania składamy również pani Jolancie Gościckiej za przygotowanie dekoracji.

W tegorocznym przedstawieniu udział wzięli:

Brzydkie Kaczątko- Bogumił Franckiewicz

Kaczka- Dorota Sokołowska

Kaczor- Robert Słupski

Kura- Kinga Kur

Gęś- Aleksandra Dołęgowska

Kogut- Krzysztof Sokołowski

Indyk- Mariusz Lasocki

Kaczątka- Anita Kwasiborska i Ewelina Gortat

Zima/Wiosna- Lidia Kowalska

Narrator- Marta Bałdyga i Katarzyna Rzeczkowska

Mikołajki, to dzień pełen wrażeń! W  tym dniu nie zabrakło również spotkania z MIKOŁAJEM, który w worku przyniósł dla dzieci drobne upominki. Dzieci z każdej grupy zaprezentowały Mikołajowi krótkie wierszyki i piosenki. Mikołaj był zachwycony, że dzieci w tym dniu ubrane były na czerwono i miały mikołajkowe czapki.