Święto Niepodległości

11 listopada to szczególna data dla Polski i Polaków. Po 123 latach dzięki bohaterstwu naszych przodków odzyskaliśmy niepodległość i mogliśmy cieszyć się wolnością i suwerennością naszego kraju.

W piątek 08.11.19r. o symbolicznej godzinie 11.11 dzieci wraz z pracownikami przedszkola włączyły się w akcję „Szkoła do hymnu” i wspólnie odśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”. Akcję zainicjowało Ministerstwa Edukacji Narodowej wraz z Radą Dzieci i Młodzieży. Inicjatywa ta była kontynuacją działań podjętych w roku 2018, w którym to świętowaliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Od najmłodszych lat w przedszkolu uczymy dzieci patriotyzmu i szacunku do symboli narodowych. Wszystkie dzieci  tego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście, a na piersiach widniały kotyliony w barwach narodowych.

Niespodzianką tego dnia była również przesyłka otrzymana od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy. List zawierał podziękowanie za realizację projektu „Piękna nasza Polska cała”. W nagrodę otrzymaliśmy czcigodny symbol naszej tożsamości, znak przynależności do polskiej wspólnoty- flagę Rzeczpospolitej Polskiej.

Dzień ten był dla przedszkolaków radosnym dniem i na pewno zapadnie on długo w pamięci naszych „Małych Patriotów”.