Piknik Rodzinny z sercem

28 września 2018r. grupa Tygryski, Żyrafy i Pingwinki uczestniczyli w Pikniku Rodzinnym z Sercem z okazji Światowego Dnia Serca, zorganizowanym przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie przy wsparciu innych instytucji.

Dzieci spotkały prezydenta miasta Krzysztofa Kosińskiego i starostę Sławomira Morawskiego. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć stanowiska i dowiedzieć się wielu ważnych informacji: od pracowników Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego – zapoznały się z wyposażeniem karetki, a także zobaczyły jak wygląda opieka nad noworodkiem. W namiocie Wojska dzieci miały możliwość poznać zasady udzielania pierwszej pomocy, a także z blisko zobaczyć strój i broń żołnierza. Wystawa Sanepid-u przybliżyła dzieciom wiedzę na temat grzybów jadalnych i trujących. Natomiast stanowisko Word-u – zapraszało do miasteczka ruchu drogowego, w którym mogliśmy zapoznać się z zasadami bezpiecznego poruszania się pieszych oraz uświadomienie wszystkim uczestnikom jaką ważną rolę odgrywa noszenie odblasków. Policja zapraszała do obejrzenia z bliska wyposażenie samochodu policyjnego, stroju i broni policjanta. Dzieci mogły doświadczyć jak wygląda pobieranie odcisków palców. Studentki PWSZ pomalowały twarze dzieciom, które z kolorowymi i uśmiechniętymi buźkami wróciły do przedszkola.