Wizyta w Aptece

W czwartek "Żółwiki" wybrały się do apteki. Celem naszej wycieczki było bliższe poznanie wyglądu i wyposażenia apteki oraz poznanie pracy farmaceuty. Podczas wizyty  dzieci miały wyjątkową okazję zobaczyć wnętrze apteki z bliska. Okazało się, że od środka apteka kryje wiele fascynujących miejsc i rzeczy. Dzieci zobaczyły różne maści, krople, syropy, tabletki, kolorowe plastry, które pomagają im w walce z chorobą. Wśród różnych lekarstw znalazły swoje ulubione witaminki i te lekarstwa, które kiedyś zażywały.  Na koniec wizyty dzieci otrzymały słodkie upominki i naklejki. Wszystko było dla nich nowe i ciekawe, dlatego z  zainteresowaniem obserwowały, słuchały wzbogacając wiedzę na temat pracy farmaceuty.

Serdecznie dziękujemy pani Annie Pyszczek za poświęconą nam uwagę, czas  i ciekawe przedstawienie tematu!