Świętujemy Dzień Patrona

W tym roku Dzień Patrona świętowaliśmy w inny sposób niż zazwyczaj. Uroczystości poprzedziły całotygodniowe zajęcia dydaktyczne przybliżające dzieciom sylwetkę i działalność Janusza Korczaka oraz prawa dzieci. Przedszkolaki oglądały filmy o jego życiu, poznały i przypomniały sobie najważniejsze prawa, jakimi w pracy z dziećmi kierował się Korczak oraz słuchały fragmentów książki „Król Maciuś I”. Dzieci z naszego przedszkola wiedzą, że Janusz Korczak był nie tylko wybitnym lekarzem, ale również pedagogiem i pisarzem. Prowadząc Dom Sierot dla dzieci wpajał im najważniejsze wartości, jakimi powinni kierować się w życiu. Również w swojej pracy dydaktycznej z dziećmi wpajamy im wartości, które na pierwszym miejscu stawiał Korczak. Dzieci znają i przestrzegają poznane w przedszkolu prawa i w środowisku rodzinnym.

Uroczystości z okazji Dnia Patrona zaczęliśmy od wspólnego odśpiewania hymnu naszego przedszkola przy otwartych drzwiach, tak, aby nasza społeczność wspólnie mogła rozpocząć ten szczególny dzień. Na początku dzieci obejrzały filmiki ilustrujące Prawa Dzieci przedstawione przez ich kolegów i koleżanki z innych grup przedszkolnych. Następnie wzięły udział w zawodach sportowych. Każda drużyna musiała między innymi: zbudować wieżę, skakać w workach, przejść z koroną na głowie, klasyfikować przedmioty należące do zawodu pisarza i lekarza, przejść ze szklanką napełnioną wodą. Przedszkolaki również odgrywały scenki dramowe związane z postacią Janusza Korczaka.

Na zakończenie sportowych zmagań czekała na przedszkolaków słodka niespodzianka. To był szczególny i miły dzień.