Międzynarodowy XVIII Kongres Optymistycznych Przedszkoli

W dniach 14-16 marca w Warszawie odbył się Międzynarodowy XVIII Kongres Optymistycznych Przedszkoli – Nowe Horyzonty w Pozytywnej Edukacji – „Od Van Gogha do Optymisty” organizowany przez Ośrodek Doskonalenia i Kształcenia Ustawicznego PARTNER.

Jego celem było doskonalenie warsztatu pracy zawodowej, poszerzenie wiedzy, poznanie opinii ekspertów, rozwijanie umiejętności dzielenia się dobrą praktyką. Główne zagadnienia, które zostały tam poruszone to:

• Rozwój i podejście do człowieka
  • Człowiek i jego drogowskazy
  • Rozwój dziecka w przedszkolu
  • Innowacje w pracy nauczyciela, dyrektora w programie optymistyczne przedszkole
  • Trendy w pedagogice
  • Asocjacje i dysocjacje w pracy zawodowej.

Wśród prelegentów znaleźli się m.in.: prof. M. Szyszkowska, dr M. Styczyńska, prof. M. Adamski, Kenny Spence – szkocki działacz na rzecz zwiększenia liczby mężczyzn pracujących i zatrudnionych w opiece nad dziećmi, a także M. Nawrot współautorka programu Optymistyczne Przedszkole.

Nasze Przedszkole reprezentowały dyrektor MP10 Bożena Wernik wraz z nauczycielką Jolantą Zajkowską. Nawiązane podczas kongresu kontakty i zdobyta wiedza będą stanowiły podstawę rozwoju i dalszej współpracy między przedszkolami.