Poznajemy zawód pielęgniarki

“Żółwiki” poznały zawód pielęgniarki dzięki uprzejmości Pań studentek pielęgniarstwa z Państwowej Akademii Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie.   Podczas spotkania przedszkolaki miały okazję poszerzyć swoją wiedzę o trudnym zawodzie pielęgniarki, a także pokonać lęk przed zabiegami medycznymi. Największe zainteresowanie wzbudziła lalka Ola, którą przyniosły panie pielęgniarki oraz duża, czerwona  torba. Najciekawsze było jej wyposażenie: aparat do mierzenia ciśnienia, stetoskop, strzykawki, bandaże i inne akcesoria medyczne. Panie zademonstrowały dzieciom niektóre proste zabiegi, takie jak: założenie opatrunku i mierzenie ciśnienia. Chętne dzieci samodzielnie próbowały założyć opatrunek. Podczas spotkania panie pielęgniarki zaprezentowały ułożenie w bezpiecznej pozycji, tłumacząc dlaczego jest ona bardzo ważna. Śmiałkowie mogli przećwiczyć układanie pod okiem specjalistek. Już od najmłodszych lat bardzo ważne jest aby wiedzieć jak zachować się w sytuacji zagrożenia, pokonać strach przed udzieleniem pomocy drugiemu człowiekowi.