VII Konferencja Nowe Horyzonty w Edukacji „Domino szczęścia i Optymizmu”

To już 10 lat…, a może dopiero trwa nasza przygoda z Optymistycznym Przedszkolem. Nasze przedszkole czynnie uczestniczy w procesie tworzenia i realizacji założeń ogólnopolskiego programu Optymistyczne Przedszkole i międzynarodowego Happy Kindergarten. Włożony wysiłek i starania przyniosły wspaniałe efekty. Jesteśmy jedynym w naszej okolicy przedszkolem, które realizuje program dający nam dużo satysfakcji i powodów do zadowolenia. Wielką wartość mają dla nas kontakty z przedszkolami z całej Polski. Wymieniamy się doświadczeniami, pomysłami, opracowujemy wspólne projekty, inspirujemy się nawzajem, korespondujemy, a nawet odwiedzamy się. Program Happy Kindergarten daje nam możliwości twórczego rozwoju osobistego, zapewnia szerokie spektrum szkoleń, umożliwia spotkanie wartościowych osób, a wszystko to dzieje się w sferze otwartości i wzajemnej akceptacji, która ma wpływ na nasze samopoczucie, a co za tym idzie na relacje z innymi. Wszystko to znajduje przełożenie na osiągnięcie sukcesu we wszystkich sferach (pracowniczej, współpracy z rodzicami, ze środowiskiem lokalnym).

28 lutego 2024r. podczas wspaniałej uroczystości zorganizowanej przez Ogólnopolskie Centrum Optymizmu w Warszawie nasze optymistki, pani dyrektor Bożena Wernik i Dorota Moczulak odebrały certyfikat Happy Kindergarten za zakończenie sukcesem programu, a także Licencję Happy Kindergarten na używanie tytułu Happy Kindergarten na lata 2024- 2026. Pani Mirela Nawrot i dr Natalia Gumińska na ręce pani Ewy Pazaroszczyk dyrektor CUW w Ciechanowie wręczyły zaszczytny Certyfikat Optymistycznego Miasta.

W trakcie konferencji swoją prelekcję i prezentację zgromadzonym gościom przedstawiła nasza pani dyrektor pt. „Rozwój osobisty Dyrektora w programie Happy Kindergarten”

Jest to dla nas niezwykłe wyróżnienie i chęć do podejmowania dalszych starań, aby optymizm królował nie tylko w naszej placówce wśród dzieci, rodziców i pracowników, ale i w naszej małej ojczyźnie- Ciechanowie.