"Polscy Poeci Dzieciom"

W dniach 19-23 luty 2024r. w Miejskim Przedszkolu nr 10 im. Janusza Korczaka  w Ciechanowie miał miejsce cykl spotkań pod hasłem „Polscy Poeci Dzieciom”, którego pomysłodawczyniami były Jolanta Zajkowska, Małgorzata Urbańska i Elżbieta Wagner. Celem projektu było kształtowanie świadomości językowej małych Polaków i propagowanie dbałości o poprawność polszczyzny. Każdego dnia gościliśmy przedstawicieli społeczności lokalnej oraz przyjaciół przedszkola.  Placówkę odwiedził dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy – Robert Morawski, który czytał wiersze J. Brzechwy, przedstawiciel braci łowieckiej Pan Adam Korzybski, który zaprezentował utwór J. Kulmowej , wolontariuszka Ostoi Mruczków i przyjaciel przedszkola – Małgorzata Grzelak przedstawiła dzieciom wiersze J. Tuwima,  dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 1 – Renata Kowalik przybliżyła twórczość M. Konopnickiej. Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w dniu 21 lutego przedszkole odwiedził Przewodniczący Rady Miasta - Krzysztof Leszczyński i animator kultury w  COEK STUDIO – Szymon Ostromecki, którzy wspólnie z Panią Dyrektor Bożeną Wernik odegrali scenkę na podstawie wiersza A. Fredro – „Paweł i Gaweł”. Cieszymy się, że dzieci miały okazję do rozbudzania zainteresowań czytelniczych oraz do poznania utworów literackich słynnych polskich poetów.