Nasze przedszkole ma już 35 lat!

W dniu dzisiejszym tj. 13 lutego nasze przedszkole obchodzi 35 lecie istnienia. Dziesięć lat temu nasza placówka otrzymała imię słynnego pedagoga i przyjaciela dzieci –Janusza Korczaka. Postać patrona uhonorowano odśpiewaniem hymnu przedszkola i złożeniem kwiatów pod pamiątkową tablicą.

Zgodnie z założeniami  pedagogiki korczakowskiej najważniejszym prawem dziecka jest prawo do zabawy. W związku z tym  zorganizowaliśmy ,,Zapustne przebierance’’, które zgodnie z tradycją  wywołują radość i przenoszą nas w inny świat.

Po przywitaniu  wszystkich dzieci  przez panią dyrektor  Bożenę Wernik, każda grupa zaprezentowała wielobarwne stroje wykonane własnoręcznie przez dzieci. Przy rytmach skocznej muzyki adekwatne było przesłanie Korczakowskie: ,,Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.’’