Dzień Babci i Dziadka

12.01.2024r. przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 10 im. Janusza Korczaka  celebrowały Dzień Babci i Dziadka we współpracy z  zaprzyjaźnioną Akademią  Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego.

Pani dziekan Ewa Wiśniewska, oraz Pani dyrektor przedszkola Bożena Wernik  przywitały najważniejsze osoby - babcie i dziadków.

Swoją obecnością zaszczycili nas :

Krzysztof Leszczyński - przewodniczący Rady Miasta, Ewa Pozaroszczyk - dyrektor Centrum Usług Wspólnych, Piotr Wójcik - kanclerz Państwowej Akademii  Nauk Stosowanych. Dzieci z poszczególnych grup pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały tańce, piosenki i wiersze przygotowane na tę uroczystość.  Zabrzmiało też gromkie “Sto lat” z ust wszystkich wnucząt. Wszyscy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Każda babcia i dziadek otrzymali słodki upominek przygotowany specjalnie dla nich przez dzieci. Po występie wnuków czekała kolejna niespodzianka, przygotowana przez nauczycielki i rodziców, a mianowicie bajka pt. “Zaczarowanym pociągiem do krainy bajek” w ich wykonaniu. Aktorzy zostali nagrodzeni dużymi brawami.

Uroczystość była pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków były wyrazem tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone z wnukami.

Dziękujemy wszystkim za obecność w tym ważnym dniu.