Międzyprzedszkolna współpraca trwa...

Od wielu lat realizujemy Ogólnopolski Program Optymistyczne Przedszkole, który uczy życzliwości, empatii i przyjaźni. Podczas corocznych Kongresów Optymistycznych Przedszkoli nawiązaliśmy nić współpracy z Przedszkolem nr 18 im Karolinki w Zabrzu. W maju podczas wspólnych warsztatów nasze przedszkole przekazało zdigitalizowaną wersję książki „Karolinka- śląska dziewczynka poznaje Polskę”, której pomysłodawcą było właśnie to przedszkole. Ale zacznijmy od początku. „Karolinka- śląska dziewczynka…”- jest to ogólnopolski projekt edukacyjny, którego celem jest popularyzacja czytelnictwa, kształtowanie zainteresowań pięknem i bogactwem naszego kraju, a także integracja placówek w aspekcie ogólnopolskim. Każda placówka, która wzięła udział w projekcie miała za zadanie dopisać wątek przygód Karolinki w swojej miejscowości. Po kilkunastu przygodach w innych miastach Karolinka wysiada na stacji Ciechanów…i tak stworzyliśmy naszą historię.

Jakiś czas później w odpowiedzi otrzymaliśmy list od nauczycielek – optymistek z Przedszkola nr 18 w Zabrzu, co było początkiem regularnej wymiany doświadczeń i pomysłów. Dzięki niej przedszkolaki zarówno z Ciechanowa, jak i Zabrza mogą poznawać ciekawostki o tych dwóch wyjątkowych miastach. Aby przybliżyć dzieciom z Zabrza najważniejsze zakątki Ciechanowa podarowaliśmy grę regionalną Omnibus. W zamian otrzymaliśmy „Słownik ślonskiej gadki dla fest gryfnych bajtli”, który dostarczył dzieciom wiele radości i śmiechu. W korespondencji między placówkami nie zabrakło ciepłych słów i życzeń świątecznych. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że Przedszkole nr 18 im. Karolinki w Zabrzu należy do grona naszych zaprzyjaźnionych przedszkoli.