Mikołajkowa niespodzianka- „Pociąg do krainy bajek”

Tradycją naszego przedszkola w ramach współpracy z rodzicami jest realizacja projektu „Rodzice- Dzieciom”, którego celem jest wystawienie bajki z okazji Mikołajek. W tym roku była to inscenizacja pt. „Pociąg do bajek”, w której wystąpili rodzice i pracownicy przedszkola. Dla dzieci jest to wielkie zaskoczenie i radość, bowiem mogą podziwiać swoich rodziców w roli aktorów. Rodzice świetnie wcielili się w role postaci z bajek, wykazali się dużymi zdolnościami aktorskimi, a przygotowane przez nich stroje były doskonałe. Przedszkolaki z ogromną uwagą i zaciekawieniem oglądały widowisko z ich udziałem. Największą nagrodą dla wszystkich aktorów były gromkie brawa oraz szeroki uśmiech na twarzy wszystkich widzów.

W rolach głównych wystąpili:

- Zawiadowca- Bartosz Krejpowicz

- Czarownica/ Baba Jaga- Aleksandra Ciuk

- Czerwony Kapturek/ Kopciuszek- Natalia Głaszczka

- Babcia- Magdalena Modzelewska

- Pszczółka Maja- Katarzyna Dobrzyńska

- Biedronka- Ewa Nieznańska

- Siostry złośnice- Justyna Poros, Elżbieta Wagner

- Małgosia- Ewelina Michalik

- Jaś-  Michał Korzybski

- Bolek- Piotr Michalik

- Lolek- Paweł Głaszczka

- Tola- Bożena Wernik

- Smerfetka- Karolina Rosińska

- Smerfy- Paulina Wieczorek, Marzena Klicka, Małgorzata Urbańska

- Królewna Śnieżka- Monika Jaskulska,

- Krasnale-Dorota Moczulak, Karolina Sosnowska

- Narrator- Krystyna Czaplicka- Kutryb

- Oprawa muzyczna- Jolanta Zajkowska

- Reżyseria- Bożena Wernik

Kochani Rodzice!

Dziękujemy Wam za zaangażowanie w przygotowaniu przedstawienia,

za poświęcony czas na próbach pełnych humoru

oraz za efekt końcowy w postaci profesjonalnego przedstawienia.

Również składamy podziękowania pani Marzenie Drzewieckiej i jej studentkom z PANS za wspólne zabawy z dziećmi i pomoc w przygotowaniu scenografii.

6 grudnia - jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
I każde dziecko prezent dostanie.

Kolejną niespodzianką była wizyta Świętego Mikołaja. To jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci moment w roku. W tym dniu wszystkie przedszkolaki zamieniły się w pomocników Mikołaja i przyszły do przedszkola ubrane na czerwono i w mikołajkowych czapkach. Z wielką niecierpliwością nasłuchiwały mikołajowych dzwoneczków. A gdy zjawił się nasz gość w czerwonym stroju, białą brodą i ciężkim workiem, wybuchła wielka radość. Dzieci przywitały się z niezwykłym gościem i zaprezentowały mu wierszyki i piosenki. Mikołaj był zachwycony i obdarował wszystkie dzieci prezentami. Zdjęcia z Mikołajem będą wspaniałą pamiątką tego spotkania.

Dziękujemy ci Święty Mikołaju…  Do zobaczenia za rok!