Obrady Dziecięcego Sejmu

IX obrady Optymistycznego Sejmu Królestwa Dzieci zakończyły się pełnym sukcesem. Ustawa pt. „Prawa i obowiązki Króla” została jednogłośnie zatwierdzona i przyjęta do realizacji. W dniu dzisiejszym nasze przedszkole zmieniło się w sejm, a dzieci w posłów i posłanki.

Obradom sejmu przysłuchiwali się zaproszeni goście:

- pan Adam Krzemiński- dyrektor Centrum Usług Wspólnych oraz Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej,

- pani Ewa Wiśniewska- dziekan wydziału Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych Akademii Nauk Społecznych w Ciechanowie,

- pani Marzena Drzewiecka- wykładowca na Państwowej Akademii Nauk Społecznych Uczelni Zawodowej w Ciechanowie,

- pani Anna Lange- dyrektor Niepublicznego Przedszkola „Motylkowa Akademia” w Warszawie,

- pani Ewa Kaczyńska- dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 3 w Ciechanowie,

- pani Agata Szczepańska dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Pluszowego Misia w Ciechanowie

- pani Wioletta Zawadzka- przewodnicząca Rady Rodziców przy Miejskim Przedszkolu nr 10 im. Janusza Korczaka w Ciechanowie,

- pani Bożena Wernik- dyrektor naszego przedszkola,

- nauczycielki, pracownicy obsługi i dzieci,

Uroczystość rozpoczęliśmy od prezentacji multimedialnej przedstawiającej skrót kampanii wyborczej na Króla Przedszkola, którą prowadzili wśród przedszkolaków nasi kandydaci: Ewelina i Marcel. Obrady zaczęliśmy od przestawienia królów/królowych z poszczególnych grup przedszkolnych, którzy na ręce pani dyrektor Bożeny Wernik złożyli koperty z wynikami głosowania na króla/królową MP10 w swoich grupach. Pani dyrektor po przeliczeniu głosów uroczyście ogłosiła, że Królem Przedszkola został Marcel z grupy Żyraf,  a konkurująca z nim Ewelinka została marszałkiem sejmu. Następnie wszyscy uczestnicy obrad odśpiewali hymn przedszkola, po którym dzieci przypomniały, co to jest sejm i jakie są jego zadania. Przedszkolaki zaprezentowały prawa i obowiązki króla. Król Marcel powtarzając za panią dyrektor  słowa przysięgi uroczyście przysiągł przestrzegać Ustawy nr 9 z dnia 8.11.2023r. „Prawa i obowiązki króla”. Król Marcel złożył na dokumencie swój podpis oraz pieczęć Królestwa Dzieci, po czym dzieci przekazały ją na ręce pani dyrektor Bożeny Wernik i zaproszonych gości do zapoznania i stosowania. Na tym obrady sejmu zakończono. Respektując prawa i obowiązki dzieci uszanowaliśmy ich najważniejsze prawo- prawo do zabawy. Z pomocą przyszły nam studentki pedagogiki PANS w Ciechanowie, które poprowadziły zabawy integrujące całą społeczność MP 10. Bardzo dziękujemy za owocne obrady.