Dzień Kropki

15 września grupa „Żółwików” obchodziła Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto kreatywności, odwagi i zabawy. Tego dnia na ubraniach wszystkich królowały kolorowe kropki. Na zajęciach dzieci wysłuchały opowiadania o dziewczynce o imieniu Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła     w swoje możliwości. Przedszkolaki szukały ukrytej kropki na obrazkach, która to zamieniała się zawsze w coś innego. „Naprawiły” muchomora i biedronkę, którym ktoś zabrał kropki. Pomogły posegregować kropki na małe i duże. Wszystkie dzieci bardzo dobrze poradziły sobie z poukładaniem kolorowych kropek do odpowiednich słoiczków. Każdy przedszkolak wykonał pracę plastyczną – kolorową piłkę w kropki. Na zakończenie każde dziecko zapozowało do zdjęcia i otrzymało dyplom za udział w zabawach. Tego dnia wszystkim towarzyszył uśmiech na twarzach.