11 listopada Święto Niepodległości

11 listopada 1918 r. to bardzo szczęśliwa data dla wszystkich Polaków. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. „Żyrafy” przez cały tydzień pogłębiały wiedzę o swoim kraju. Prowadzone zajęcia miały na celu kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych Polski. Dzieci przypomniały wiersz "Katechizm polskiego dziecka", oglądały film edukacyjny oraz wykonywały prace plastyczne: godło i flagę Polski, śpiewały piosenki patriotyczne, a także odśpiewały wraz z nauczycielkami o godz. 11:11 Mazurek Dąbrowskiego, przyłączając się tym samym do akcji "Szkoła do hymnu".