X Obchody Święta Optymizmu

Co roku, 10 maja przedszkolaki z całej Polski, które realizują program Mireli Nawrot i Ireny Dzierzgowskiej „Optymistyczne Przedszkole” obchodzą Święto Optymizmu. I właśnie dziś cała nasza społeczność przedszkolna świętowała.

Ze względu na już X obchody Dnia Optymizmu ten dzień był wyjątkowo szczególny. Już od rana  dzieci i rodziców witało pięknie ozdobione wejście do przedszkola oraz  udekorowane korytarze w kolorach tęczy (symbol Optymistycznych Przedszkoli). Na ogrodzeniu zawisły kolorowe plakaty ukazujące świat widziany oczami dzieci, które pokazywały nie tylko zdolności plastyczne naszych wychowanków, ale również ich wrażliwość na piękno otaczającej nas przyrody i świata. Dla rodziców zorganizowałyśmy kącik relaksu, w którym mogą usiąść i przez chwilę zapomnieć o obowiązkach relaksując  się w ciszy. Od rana dzieci witały rodziców i rozdawały im optymistyczne życzenia i myśli.

Ten radosny i kolorowy dzień poprzedziły nasze wcześniejsze działania, które miały na celu propagować program Optymistyczne Przedszkole. Wspólnie z dziećmi napisałyśmy na tegoroczne święto bajkę terapeutyczną pt. „Wirusek świrusek”, która zostanie opublikowana wraz z bajkami z innych optymistycznych przedszkoli. Ponadto przygotowaliśmy optymistyczny plakat, który został przekazany do Urzędu Miasta, aby promować założenia programu Optymistyczne Przedszkole i zaprosić do wspólnego świętowania.

Od rana na dzieci czekało wiele atrakcji. Jedną z nich było samodzielne przygotowanie kanapek na śniadanie  według własnego uznania i smaku. Natomiast podwieczorek to bomba witaminowa, a mianowicie talerz pełen owoców ułożonych w tęczę. Na obiad dzieci mogły zasmakować kuchni śląskiej, a mianowicie spróbować zupy „wodzionki”, klusków śląskich z roladą. Było naprawdę smacznie.

Punktem kulminacyjnym obchodów Święta Optymizmu były optymistyczne zabawy sportowe, podczas których przedszkolaki mogły wypróbować swoich sił w różnych tęczowych zadaniach, jednocześnie ucząc się dobrej zabawy na świeżym powietrzu. Każda grupa spróbowała swoich sił w: przeciąganiu liny, malowaniu na folii farbami, przeskakiwaniu z krążka na krążek, budowaniu różnych budowli z piasku, chodzenia z piłką na łyżce, strącaniu kubeczków słoniową trąbą i wielu innych zadaniach.  Na zakończenie zabaw na świeżym powietrzu była pamiątkowa fotografia wszystkich przedszkolaków i pracowników przedszkola przedstawiająca kolorową tęczę- symbol Optymistów. Cały dzień był intensywny i pełen wrażeń. Mamy nadzieję, że na długo pozostanie w pamięci naszych wychowanków, a uśmiech z ich twarzy szybko nie zniknie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć :)